• ZASADY POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

1. Dziecko ma zagwarantowaną fachową opiekę oraz wyżywienie w dni powszechne każdego tygodnia
        w godzinach 6.00 – 17.00.
      2. Dziecko ma zagwarantowane respektowanie praw dziecka w przedszkolu, edukację w oparciu
        o podstawę programową wychowania przedszkolnego, stwarzanie warunków do jego rozwoju, opiekę
        i bezpieczeństwo.
      3. Dziecko przyprowadza Rodzic/opiekun.
      4. Odbiór dziecka z przedszkola jest możliwy tylko przez osoby pełnoletnie, które zostały wpisane do upoważnienia do odbioru dziecka do przedszkola.
      5. W przypadku rezygnacji z przedszkola Rodzic składa pisemną deklarację wypisu dziecka do dyrektora przedszkola.
      6. Rodzice mają obowiązek informować nauczycieli o zmianie danych adresowych i kontaktowych.
      7. W przypadku przewidzianej dłuższej nieobecności dziecka w przedszkolu Rodzice powinni zawiadomić nauczyciela o absencji dziecka.
      8. Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola w danym dniu jest jego dobry stan zdrowia.
      9. W przedszkolu nie są podawane żadne lekarstwa.
      10. Dziecko powinno zawsze mieć zapasowe ubranko w szatni (zgodnie z porą roku).
      11. W wyznaczone przez nauczyciela dni dziecko może przynieść do przedszkola własną zabawkę,
        za którą przedszkole nie ponosi odpowiedzialności.

DIETA DZIECKA

Uprzejmie prosimy Rodziców dzieci, które mają zalecaną przez lekarza dietę o niezwłoczne przekazanie informacji na temat żywienia dziecka w roku szkolnym 2019/2020. W sytuacji, gdy dieta będzie kontynuowana, prosimy o złożenie pisemnej informacji oraz zaświadczenia od lekarza u Pani intendentki.

ZGŁASZANIE NIEOBECNOŚCI DZIECI, KTÓRE MAJĄ DIETY (na potrzeby kuchni)

ZMIANA W UBEZPIECZENIU NNW !!!

Szanowni Państwo, przedszkole nie będzie prowadzić ubezpieczenia grupowego NNW. Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. Wobec powyższego i w trosce o bezpieczeństwo zachęcamy jednak Państwa do wykupienia we własnym zakresie indywidualnych polis dla dzieci.

• JAKOŚĆ POWIETRZA

DRODZY RODZICE !

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych wychowanków zachęcamy Państwa do systematycznego zapoznawania się z aktualnymi powiadomieniami dotyczącymi jakości powietrza  dostępnymi  na tablicy informacyjnej w holu przedszkola,  na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach www.katowice.wios.gov.pl (w zakładce „Powiadomienie o aktualnej jakości powietrza”).
        Powiadomienia dotyczące jakości powietrza w województwie śląskim można również znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach www.katowice.uw.gov.pl  (w zakładce „Aktualności” > „Ostrzeżenia i raporty WCZK”).