• "Kocham Cię Tato! ❤️"

23.06.2022

23 czerwca jest wyjątkowe Święto - Dzień Taty ❤️ Krasnoludki często opowiadają jak spędzają czas ze swoimi Tatusiami, lubią grać z nimi w piłkę, majsterkować, z radością i ciekawością wybierają się z nimi na rozmaite wycieczki. To Tatusiowie uczą ich jazdy na rowerach, dodają odwagi przy trudnych zadaniach, oklaskują na trybunach na pierwszych treningach. To w ramionach Taty można się skryć, gdy smutno i źle i na barkach Taty można wejść na najwyższą górę, gdy malutkie Krasnoludkowe nóżki są zmęczone. Tatusiowie to Super Bohaterowie! 💪🦸‍♂️ Krasnoludki dla swoich Bohaterów zrobiły laptopowe Laurki i przesyłają słodkie całusy 😘Wszystkiego najlepszego w Dniu Taty! 🎁🎁

• "Krasnoludkowe powitanie lata🌞"

22.06.2022

21 czerwca przypada pierwszy dzień astronomicznego lata. Już za lada moment wakacje ⛱️ Krasnoludki cieszą się, że  słoneczko przygrzewa, cieplutko, milutko, więc mogliśmy wybrać się na... lody🍦🍦🍦Krasnoludki przywitały się w lodziarni, zamówiły ulubione lody i grzecznie czekały na swoją kolej. Chłopcy szarmancko przepuścili w kolejce dziewczyny, a wszyscy z uśmiechem mówili i "dziękuję"i "proszę". Było wesoło, pychotnie, gołębie czatowały na okruszki z wafelków, a właściciel lodziarni poczęstował nas mini pączuszkami na patyczkach 🍩🍩 Taki początek lata to jest to! 😍

• "Kapsuła czasu"

22.06.2022

W miesiącu czerwcu grupa "Sowy" z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie zrealizowała zadanie o tematyce "Kapsuła czasu". Dzieci stworzyły kapsuły czasu z rysunkami przedstawiającymi urządzenia techniczne wykorzystywane w obecnych czasach. Towarzyszyły temu indywidualne rozmowy na temat wybranych urządzeń i znaczenia kapsuły czasu. Wybraliśmy teren, na którym zostały zakopane kapsuły czasu dla przyszłych pokoleń.

• Słoneczka w bibliotece

10.06.2022

W czwartek po raz pierwszy dzieci z grupy Słoneczek odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Przedszkolaki poznały zasady zapisu do biblioteki, dowiedziały się jak postępować z książkami, przeniosły się do kapsuły czasu. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie w bibliotece.

• IV Będziński Rajd Przedszkolaka

13.06.2022

Nasze przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" wzięły dzisiaj udział w IV Będzińskim Rajdzie Przedszkolaka, zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 14. To wydarzenie ma na celu wzbogacanie wiedzy o zabytkach naszego miasta, popularyzację walorów krajoznawczo-turystycznych i form aktywnego wypoczynku. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły przemaszerować uczestnikom rajdu wyznaczoną trasą, aby wejść na szczyt Góry św. Doroty (382 m n.p.m.).  Uwieńczeniem całej imprezy było otrzymanie nagród, w szczególności medali. Rajd był bardzo udany i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.

• Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj

13.06.2022

Za nami kolejna już edycja ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. W maju przedszkolaki do przedszkola dojeżdżały na rowerach i hulajnogach, pokazując, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. W 2022 roku najlepszymi wynikami przejazdów (frekwencją) mogą pochwalić się: Przedszkole Miejskie nr 8 (I miejsce), Przedszkole Miejskie nr 10 (II miejsce) oraz Przedszkole Miejskie nr 13 (III miejsce). Otrzymaliśmy puchar  oraz pamiątkowy dyplom. Ponadto  w rankingu najlepsze grupy przedszkolne to: grupa "Sowy" zajęła I miejsce, "Krasnoludki"- II miejsce, a III miejsce zajęły "Misie". Podczas niedzielnego Pikniku Bezpieczny Będzin na plaży miejskiej na dzieci czekało wiele atrakcji: animacje, konkursy z nagrodami, dmuchańce, wata cukrowa, tatuaże, balonowa niespodzianka oraz pokaz pojazdów służb mundurowych; policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Będzin, jak co roku, miał swój znaczący wkład w promocję aktywności i zdrowego trybu życia wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i radość z jazdy 🛴🚲.

• Wszystkie dzieci nasze są...

01.06.2022

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i niezapomnianych wrażeń. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji.Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. To był naprawdę wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. W imieniu całego grona pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.