• Słoneczka z wizytą w Urzędzie Pracy

29.01.2024

Przedszkolaki z grupy Słoneczek w czwartek 25 stycznia udały się na wycieczkę do Urzędu Pracy w Będzinie.

Celem było przybliżenie dzieciom działalności instytucji, oraz budowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z dyrektorem Panem Wojciechem Olesińskim, który zaprosił dzieci do swojego gabinetu. Dzieci otrzymały swój własny identyfikator, stając się „Elfem -Pomocnikiem” Dyrektora PUP. Starszaki przybijały pieczątki na certyfikatach ukończenia kursu na Elfa Pomocnika, pod czujnym okiem Pana Dyrektora i przy niewielkich korektach. Po Urzędzie oprowadziła nas  Zastępca Dyrektora ds. rynku Pracy, Pani Kinga Kłosińska-Jaskulska: Słoneczka mogły poznać specyfikę pracy doradcy zawodowego i kadrowej, pobrać numerek systemu kolejkowego, a także dowiedzieć się wiele na temat ciekawych zawodów.

Spotkania z Przedszkolakami zainspirowane zostało Olimpiadą Małych Zawodowców - konkursem realizowanym pod patronatem Starosty Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca, który odbył się na przełomie maja i czerwca 2023 roku.

To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka, dzieci po powrocie do przedszkola, zainspirowane pracą urzędników zainicjowały zabawę tematyczną.

• Słoneczkowy Dzień Babci i Dziadka

23.01.2024

Babcie i  Dziadziusiowie są bardzo ważni w życiu naszych przedszkolaków. Przysłowie ludowe mówi, że "Gdzie Anioł nie może, tam Dziadka pośle" ;) , a bardziej współczesna myśl głosi: "Jeśli nic nie idzie dobrze - zadzwoń do babci". I wiemy, że to nie jest bezpodstawne... dlatego Słoneczka już w piątek 19 stycznia zaprosiły Babcie i Dziadziusiów, aby wspólnie uczcić to, że kochają, że rozumieją, że przytulają, że nie oceniają, że po prostu są zawsze kiedy potrzebują ich wnuczęta!

Sto lat w zdrowiu Drogie Babcie i Szanowni Dziadziusiowie!

• Na marchewki urodziny...

23.01.2024

Dnia 17 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Będzinie, odbył się konkurs ogólnoprzedszkolny, którego celem było propagowanie wśród dzieci zdrowego trybu życia. Dzieci zostały zapoznane z piramidą żywienia, były zajęcia ruchowe i plastyczne, na koniec otrzymały upominki. Nasze przedszkole reprezentowała Marcelinka Franczyk z grupy Słoneczek.

• Przedszkolny Bal Karnawałowy

23.01.2024

Bal na 100 par...no może nieco mniej tych par tańcowało, jednak nie ujmuje to wspaniałości zabawy ;)

Każdy przedszkolak już dużo wcześnej zastanawia się za jaką postać bajkową, magiczną czy bohaterską się przebrać - to wcale nie jest łatwe! Na szczęście rodzice stają zawsze na wysokości zadania i wyczarowują stroje księżniczek, herosów, zwierzątek, tancerek i wielu wielu innych niesamowitych osobowości.

15 stycznia w pięknych komnatach naszego przedszkola pojawił się barwny korowód ósemkowych przedszkolaków chętnych do tańców-hulańców i parkietowych wygibasów. Sympatyczny Śpiewający Klaun poprowadził najgorętszą imprezę karnawału - był pokaz strojów, były konkursy, każdy mógł w tańcu, w ruchu bawić się aż do ....obiadku :)

A po obiedzie nie brakowało również zabaw w misiowej, krasnoludkowej czy słoneczkowej komnacie, choć był też czas na chwilę odpoczynku i balowe ploteczki.

Taki Bal nad bale - każdy się bawił doskonale!