• Nasze atuty

•  "Nauka, która zostawia ślad to taka,
            którą przekazuje się nie z głowy do głowy,
            lecz z serca do serca"

Howard G. Hendricks

Sprawiamy, że Twoje dziecko wraca do domu z uśmiechem smiley

NASZE PRZEDSZKOLE to idealne miejsce dla dzieci

• rozwija aktywność twórczą dziecka
            • stymuluje rozwój kreatywności dzieci poprzez nowoczesne metody pracy
            • zapewnia dzieciom edukację, wychowanie do wartości oraz opiekę zgodnie z zadaniami wychowania przedszkolnego.
            • zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa, tworzy przyjazną, ciepłą atmosferę
            • kształci postawy prozdrowotne i proekologiczne oraz wrażliwość na piękno przyrody
            • dba o harmonijny rozwój dziecka uwzględniając w pracy wychowawczo-dydaktycznej różnorodne metody i koncepcje pracy, między innymi: edukację matematyczną prof. E. Gruszczyk- Kolczyńskiej, Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, metodę nauki czytania symultaniczno-sekwencyjną prof. J. Cieszyńskiej, ruch rozwijający W. Sherborne, gimnastykę ekspresyjną
              i rytmiczną (R. Labana, C. Orffa, A.M. Kniessów), pedagogikę zabawy wg Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów KLANZA, aktywne słuchanie muzyki B. Strauss, kinezjologię edukacyjną P. Dennisona.

Profesjonalna kadra:

• W przedszkolu zatrudniamy wysoce wykwalifikowanych, kreatywnych oraz cierpliwych nauczycieli
              i specjalistów.
            • Opieka, wychowanie i nauka w atmosferze przyjaźni i tolerancji.
            • Wspomagamy wszechstronny rozwój dziecka.
            • Rozwijamy osobowość dzieci, cenimy indywidualność każdego z nich.
            • Przygotowujemy dziecko do osiągnięcia „gotowości szkolnej”.

Wartości

Podstawowymi wartościami, którymi kierujemy się w pracy dydaktyczno-wychowawczej są: tolerancja, szacunek, odpowiedzialność za innych, zaufanie.

Umiejętności

Dzieci wychowujemy na samodzielnych, ale umiejących współpracować, otwartych, ciekawych świata, śmiałych
            i świadomych swoich wartości.

Budynek

Nasze przedszkole ma słoneczne, duże, przestronne, dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci sale dydaktyczne.

Bardzo dobre metody pracy

Nasze metody są efektywne. Ćwiczenia dostosowujemy w taki sposób, by każde dziecko miało zapewniony rozwój psychofizyczny. Wspólną pracą wzbudzamy i rozwijamy kreatywność wszystkich maluchów.

Zróżnicowane zajęcia

Staramy się indywidualnie podchodzić do każdego dziecka. Wiąże się z tym ogromna odpowiedzialność
            i potrzeba tworzenia zróżnicowanych aktywności.

Integracja

Staramy się, aby każda grupa była bardzo dobrze ze sobą zintegrowana. Mimo, że dzieci są w grupach – dokładamy wszelkich starań, aby podchodzić do każdego malucha w sposób indywidualny.

Zdrowe i smaczne posiłki

Atutem jest również lokalna kuchnia. Wszystkie potrawy są świeże i smakują dzieciom. Priorytetem dla nas jest zdrowie dzieci. Posiłki są smaczne i urozmaicone, przygotowywane na miejscu. Uwzględniamy indywidualne diety dzieci alergicznych.

Stały kontakt

Rozwój i wychowanie dziecka nie opieramy wyłącznie na własnej wiedzy. Jesteśmy w stałym kontaktem z każdym rodzicem. Dzięki temu wspólnie pracujemy nad dorastaniem dziecka.

Zorientowani na kreatywność

Szczególnym elementem pracy jest rozwijanie u dzieci talentów i pasji poprzez kreatywne działania
            w atmosferze dobrej zabawy.

Przygotowanie do szkoły

Szczycimy się tym, że nasi absolwenci doskonale radzą sobie    w szkole.