• Co Nas wyróżnia?

1. Szanujemy indywidualność każdego dziecka, kładąc nacisk na rozpoznawanie i realizowanie jego możliwości rozwojowych, zainteresowań, pasji.
          2. W centrum nauczania jest każde dziecko.
          3. Celem nauczania jest wzbudzanie motywacji dziecka do podejmowania działań na coraz wyższym poziomie, bez względu na wiek, w którym diagnozuje się ogólnie dany zakres materiału czy umiejętności do opanowania.
          4. Dziecko uczy się dla samej przyjemności, a nie dla stopni, nagród czy kar.
          5. W grupach mieszanych wiekowo dzieci uczą się obserwując pracę innych (pośrednio lub bezpośrednio).
          6. Dzieci uczą się we własnym tempie, same decydują, kiedy zakończyć pracę i jak daleko zgłębić dany temat. Dorosły nie określa czasu, w którym dane zadanie ma zostać wykonane.
          7. Dzieci uczą się na drodze praktycznego działania, a nauczyciel staje się ich towarzyszem, powiernikiem.
          8. Dzieci uczą się mówić o własnych potrzebach, stawiać granice innym, przy jednoczesnym poszanowaniu praw drugiego człowieka.
          9. Wiedza zdobywana jest poprzez pracę na konkretnych pomocach, zaprojektowanych tak, aby pobudzać myślenie pojęciowe i prowadzić do powiązania abstrakcji z rzeczywistością – a nie na zasadzie zapamiętywania pojęć, często nie związanych z doświadczeniem dziecka.
          10. Stawiamy na wzajemną pomoc, bez egoistycznej rywalizacji.