Z życia przedszkola
Zapraszamy do Ósemeczki - rekrutacja uzupełniająca 04.-08.05.2026r.
16.03.2026
Kręci mnie maj!
03.05.2026Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski zaprasza do udziału w akcji rowerowej „Kręci mnie maj”. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków. Zachęcamy, aby przez cały miesiąc, zaczynając od 6 maja, wszystkie nasze dzielne przedszkolaki pokonywały drogę do przedszkola: na rowerze, hulajnodze, czy też rolkach. Nie zapomnijcie o bezpieczeństwie, ochraniacze i kask !!!
ÓSEMKOWE przedszkolaki kręcimy cały maj!!!
E.Z.
Z książką za pan brat
03.05.2026Tydzień w grupie „Krasnoludków ” upłynął pod hasłem „Z książką za pan brat”. Dzieci zapoznały się z tym, jak powstaje książka – od pomysłu autora, przez ilustracje, aż po druk. Każde dziecko miało okazję zaprezentować swoją ulubioną książeczkę i opowiedzieć, dlaczego ją lubi. Przedszkolaki chętnie oglądały ilustracje, słuchały fragmentów opowiadań oraz brały udział w rozmowach o bohaterach. Dzieci są w trakcie tworzenia swojej pierwszej książeczki. Powstają wyjątkowe, pełne wyobraźni prace, które sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Podsumowaniem tygodnia było wspólne czytanie na dywanie z zaproszonym gościem – mamą Zosi, która przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Co lubią uczucia” Tiny Oziewicz, lektura, która zachęca do refleksji i odkrywania nowych uczuć, dzieci bardzo ładnie dostrzegły przekaz czego przykładem były piękne rysunki przekazane naszemu gościowi. Zajęcia rozwijały kreatywność oraz zachęcały do pierwszych kroków w świecie czytania i pisania.
M.Ż, E.K
1
Potyczki językowe
03.05.2026Dnia 28 kwietnia Franciszek Ratajczyk z grupy Krasnoludków, reprezentował nasze przedszkole w Ósmym Integracyjnym Konkursie Literackim w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Konkurs Literacki „Potyczki językowe”, organizowany jest przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Honorowy Patronat konkursu objął Starosta Będziński. Franciszek recytował wiersz pt. „Szara myszka” i zdobył wyróżnienie.
M.Ż./ E.K.
AUDYCJA MUZYCZNA
29.04.202628 kwietnia wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej, która odbyła się w Szkole Muzycznej. Dzieci miały okazję posłuchać brzmienia wielu instrumentów oraz dowiedzieć się ciekawych informacji na temat ich budowy i sposobu działania. Spotkanie było dla przedszkolaków bardzo interesujące i dostarczyło wielu muzycznych wrażeń.
Miłą niespodzianką był również występ naszej byłej przedszkolanki – Basi, którą dzieci z radością powitały.
Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany ofertą szkoły muzycznej, na konsoli przy wejściu dostępne są ulotki informacyjne.
K.P.
1
KOLEJNY SUKCES NASZEJ GIMNASTYCZKI
28.04.2026Nasza Matylda Opoka znowu odniosła sukces !!! W dniach 25-25.04.2026 r. we Wrocławiu odbył się II Ogólnopolski Turniej w Gimnastyce Artystycznej „Olimpic Cup” 2026, w którym Matylda zajęła I miejsce w kategorii 2019 C TA. Jesteśmy dumni z sukcesów Matyldy !!!
GRATULUJEMY !!!
ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW
A.D.
SZKOŁA TUŻ, TUŻ...........
28.04.2026Krasnoludki w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie.
E.K.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
26.04.202622 kwietnia cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy pomyśleć o planecie, na której żyjemy
i o otaczającej nas przyrodzie
. To również doskonała okazja do organizowania dzieciom różnego rodzaju przedsięwzięć i zajęć promujących ekologię. Tak było właśnie w naszym przedszkolu prze cały tydzień . Dzieci oglądały filmy edukacyjne
oraz wysłuchały utworów literackich na temat Ziemi i jej zanieczyszczeń
, wykonały piękne prace plastyczne, były ścieżki sensoryczne.
Szczególnym elementem obchodów było sprzątanie najbliższej okolicy przedszkola. Dzieci, wyposażone w rękawiczki i worki, z dużym zaangażowaniem zbierały śmieci, ucząc się w praktyce, jak dbać o czystość swojego otoczenia.
Pamiętajmy: chrońmy przyrodę, oszczędzajmy wodę, drzewa szanujmy, kwiaty hodujmy!!!
E.Z.
16
XIX Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski
24.04.2026„Mój przyjaciel zwierzak”
20 kwietnia odbył się Konkurs Recytatorski pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego. Konkurs odbył się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie, organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego. Nasze przedszkole reprezentował Ignacy z grupy Misie. Recytował wiersz Jana Brzechwy pt: ”Psie smutki”. Ignacy dostał wyróżnienie za piękną recytacje wiersza. Udział w konkursie dostarczył dzieciom, które w nim uczestniczyły wielu nowych doświadczeń — nauki wiersza na pamięć, ćwiczenia dykcji oraz występu przed publicznością i komisją.
Wielkie brawa dla naszego Ignacego!!!
E.Z.
XXVII Miejski Przegląd Małych Form Scenicznych
22.04.2026Nasze przedszkole uczestniczy w XXVII Miejskim Przeglądzie Małych Form Scenicznych. To kulturalne wydarzenie dla dzieci z będzińskich przedszkoli i szkół podstawowych, promujące teatr i twórczość sceniczną. Wczoraj ósemkowe Pszczółki zaprezentowały przed Jury przedstawienie pt.: "Wiosenne przebudzenie". Dzieci dały popis swoich umiejętności aktorkich, a także tanecznych. Po południu Pszczółki jeszcze raz wystawiły spektakl dla swoich Rodziców i całej przedszkolnej społeczności. Rodzice nie ukrywali zachwytu i wzruszenia, a i my jesteśmy bardzo dumni z małych artystów.
I może opowieść o Misiu i jego przyjaciołach budzących się po zimowym śnie jest bajeczką, ale niesie piękne życiowe przesłanie:
"Po każdej nocy - świt nastaje,
Po zimnym śniegu - słońce wstaje!"
KJP
Misiowe czytanie na dywanie
17.04.2026Nasze przedszkole odwiedziły nasze byłe absolwentki, które z ogromnym zaangażowaniem i sercem czytały młodszym kolegom i koleżankom. Ada i Karolina przygotowały super książeczki do czytania. Były emocje, śmiech, skupienie i super zagadki .Dzieci również miały okazje pooglądać owoce i warzywa przez lupę. Wszystko się super współgrało, bo cały tydzień mamy o tematyce „JEM ZDROWO”. Czytanie na dywanie to nie tylko bajki – to budowanie relacji, rozwijanie wyobraźni i piękny przykład współpracy między dziećmi. Dziękujemy naszym starszym przyjaciołom za ten niezwykły czas. To był dzień pełen ciepła, inspiracji i magii słowa.
E.Z.
Ankieta dla mieszkańców Będzina
16.04.2026Drodzy Mieszkańcy!
Chcecie, aby w naszym mieście powstały Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji, gdzie będzie można się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i certyfikaty? Wypełnijcie krótką ankietę i miejcie realny wpływ na rozwój edukacji w Będzinie!
link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvu48zkVbRgacE2kQMxoteWi_1x3KPSB_55Gy39-S2ED_pcQ/viewform
"Finansowy Elementarz"
15.04.2026W ramach projektu „Finansowy Elementarz” odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie edukacyjne. Projekt „Finansowy Elementarz” to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna Fundacji Banku Millenium, której ideą jest kształtowanie właściwych postaw finansowych już od najmłodszych lat – zanim dzieci zdążą wydać pierwszy „milion” na lizaki. Poprzez zabawę i proste przykłady projekt wprowadza najmłodszych w świat pieniędzy, oszczędzania i odpowiedzialnych decyzji, pokazując, że finanse mogą być zrozumiałe, ciekawe i wcale nie nudne. Dzięki temu dzieci uczą się mądrze myśleć o pieniądzach, zanim jeszcze nauczą się je liczyć.
Misie, Pszczółki i Krasnoludki z ogromnym zaangażowaniem (i godnym pozazdroszczenia skupieniem) poznawały tajemnice świata finansów – dowiedziały się, skąd biorą się pieniądze, dlaczego warto oszczędzać oraz czemu skarbonka nie jest tylko ozdobą półki.
Poprzez zabawę, rozmowy i kreatywne zadania mali uczestnicy odpowiedzieli wspólnie na pytania skąd się biorą pieniądze i do czego służą, przypomnieli sobie różne formy płatności ćwiczyli planowanie wydatków z opcją oszczędzania. Nie zabrakło stwierdzeń z kategorii „bardzo poważnych”, takich jak: a ja mam baaaardzo dużo pieniędzy czy gdy moja babcia jest chora to jadę do apteki i kupuję za jej pieniądze leki.
Mimo całkiem "dorosłej" tematyki nie brakło śmiechu, zabawy i twórczych pomysłów. Dziękujemy serdecznie Pani Ilonie, Mamie krasnoludkowego Dawida i jej koleżance za uchylenie rąbka tajemnicy do świata finansowych zawiłości ;)
Jedno jest pewne – jeśli tak zaczyna się edukacja finansowa,
przyszłość portfeli (i świata) jest w dobrych rękach.
KJP
17
ŚPIEWAJĄCE KRASNOLUDKI
14.04.2026Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy w konkursie piosenki pt. "KOLOROWE NUTKI" nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy Krasnoludków (Ala, Julia K., Lena, Zosia W., Matylda) wystąpiły z piosenką pt. "Rudy rydz". Gratulujemy wspaniałego występu.
E.K.
Ogólnopolski konkurs plastyczny
09.04.2026W konkursie plastycznym pt."Bohaterowie utworów J.Brzechwy w oczach dziecka" nasze przedszkole reprezentowała Emilia C. z grupy Krasnoludków. Emilki praca plastyczna otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! :)
E.K.
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
02.04.2026
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych 🐣🌷
02.04.2026W naszym przedszkolu trwają radosne przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem ozdabiały plastikowe jajeczka, tworząc kolorowe pisanki. Do dekorowania wykorzystały farby, pisaki oraz naklejki, a każda praca była wyjątkowa i pełna dziecięcej kreatywności.
Życzymy wszystkim spokojnych, radosnych Świąt, pełnych rodzinnego ciepła, wiosennej nadziei oraz wielu pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
K.P.
2
KRASNALE w poszukiwaniu Świąt Wielkanocnych🐣
02.04.2026Podczas całego tygodnia Krasnoludki aktywnie przygotowywały się do nadchodzących Świąt. Podczas różnorodnych zajęć ozdabialiśmy symbole świąteczne, sialiśmy rzeżuchę, kolorowaliśmy pisanki oraz zające, nauczyliśmy się piosenki wielkanocnej, sklejaliśmy koguciki i oczywiście nie mogło zabraknąć poszukiwania jajeczek i zabaw z tym związanych. To był aktywny tydzień, pełen wrażeń. Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
E.K.
9
„Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”🐥🐤🐣
02.04.2026Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” dla przedszkoli cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci . Do Ośrodka Kultury w Będzinie wpłynęło wiele pięknych i pomysłowych prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Prace wyróżniały się kreatywnością, starannością oraz bogactwem świątecznych motywów, takich jak pisanki, zajączki czy kurczątka. Jury miało trudne zadanie, ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki. 1 miejsce zajął Artur Widuch, 2 miejsce Mikołaj Sobczyński. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy zdobytych nagród i wyróżnień. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania zdolności artystycznych dzieci oraz wspólnego celebrowania tradycji wielkanocnych. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla naszych Misiów !!!
E.Z.
Poszukiwania świątecznych jajeczek
02.04.2026W przedświątecznym tygodniu w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć jednej z najbardziej lubianych wielkanocnych zabaw - poszukiwania jajeczek. Dzieci wysłuchały bajki o Zajączku Tulisiu, który wyjaśnił, że ważniejsze od ilości znalezionych niespodzianek jest radość z dzielenia się. Dzieci ruszyły na poszukiwania - małe jajeczka kryły się w różnych przedszkolnych zakamarkach: czasem tuż przed dziećmi "na widoku", czasem sprytnie schowane. Radości było co niemiara, a nauka Tulisia "nie poszła w las": najlepsi tropiciele chętnie dzielili się swoimi zdobyczami!
KJP
Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie